Wrz 23, 2019

Post in Aktualności, Kuchnia, Porady | 0 Komentarzy

Szybkie porady eksperta: zlewozmywak nakładany czy wpuszczany w blat?

Szybkie porady eksperta: zlewozmywak nakładany czy wpuszczany w blat?
Zlewozmywak nakładany czy wpuszczany w blat – który z nich warto kupić? Odpowiednio dobrany zlewozmywak ma ogromne znaczenie, bo może ułatwiać albo utrudniać pracę w kuchni oraz zachowanie czystości i higieny. Zlewozmywak to także taki element wyposażenia, który musi pasować do całości wnętrza i być dobrze zaprojektowany. Poznaj różnice pomiędzy zlewem wpuszczanym i zlewem nakładanym, by wybrać dla siebie optymalny model.

Zlewozmywak nakładany i wpuszczany w blat – różnice

Zlew nakładany na blat

To ten najczęściej wybierany. Zlewozmywak jest montowany od góry we wcześniej wyciętym otworze w blacie. Wyróżnia go łatwość montażu. By zabezpieczyć krawędź pomiędzy blatem i zlewem nakładanym, trzeba zastosować silikon. Ten zabieg będzie chronił blat (szczególnie drewniany) przed dostępem wilgoci. Zlewozmywak nakładany jest idealny do mebli gotowych oraz kuchni robionych na wymiar.

Zlew wpuszczany w blat

Jest montowany od dołu szafki, w taki sposób, aby krawędzie zlewu były przykryte przez nieco szerszy blat kuchenny wokół niego. Dzięki temu powierzchnia zlewu i blatu znajdują się na jednym poziomie. To rozwiązanie jest bardziej skomplikowane, jednak gwarantuje doskonały komfort pracy i efekt wizualny. Zlewozmywak wpuszczany w blat jest też bardziej higieniczny, bo eliminuje ryzyko dostawania się okruchów pod krawędzie zlewu.

Ile kosztuje zlewozmywak nakładany, a ile wpuszczany w blat?

Każdy ze zlewozmywaków może być jednokomorowy, półtorakomorowy lub dwukomorowy. Dodatkowo niektóre z nich są wyposażone w mniejszy lub większy ociekacz. Dobrej jakości zlewozmywak nakładany kosztuje od 150 do 1000 złotych. Na jego cenę składa się kilka czynników, w tym rozmiar oraz materiał, z którego został wykonany (zlewozmywaki ceramiczne będą droższe).

Mimo że w większości nowoczesnych kuchni dumnie stanęły zmywarki, to zlewozmywak ciągle jeszcze jest istotnym elementem wyposażenia. Przy zakupie zlewozmywaka warto zwrócić uwagę na kształt i wielkość, ale również możliwości i styl urządzenia kuchni. Decyzja dotycząca rodzaju zlewu w kuchni powinna być przemyślana, bo to inwestycja na lata.
źródło: homebook.pl
468 ad

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *