Kwi 14, 2019

Post in Aktualności, Porady, Salon, Sypialnia | 0 Komentarzy

Podłoga winylowa – piękna jak drewno i praktyczna jak płytki. Odkryj wszystkie jej zalety!

Podłoga winylowa – piękna jak drewno i praktyczna jak płytki. Odkryj wszystkie jej zalety!
Drewno, gres, ceramika, beton… Dzisiejsze trendy wnętrzarskie pozwalają nam na użycie wielu materiałów do aranżacji gustownej i oryginalnej podłogi. Kryteriami, jakie bierzemy pod uwagę przy jej wyborze, są jednak nie tylko walory estetyczne. Podłogi, podobnie jak ściany, to bazowe powierzchnie w każdym domu czy mieszkaniu, których aranżacji nie chcemy często zmieniać. Rozwiązanie, które ma nam służyć przez lata, musi być zatem trwałe i funkcjonalne.
Drewniane panele podziwiamy zwykle za ich naturalne piękno, a w płytkach ceramicznych cenimy stronę praktyczną: trwałość, wytrzymałość oraz łatwość utrzymania w czystości. A gdyby tak połączyć jedno i drugie? Podłoga winylowa z rdzeniem mineralnym to idealna odpowiedź na potrzeby nowoczesnych, wymagających użytkowników. We współpracy z marką Arbiton odkrywamy wszystkie jej zalety, które obejmują nie tylko piękno drewna i praktyczność płytek.

Inspirowana naturą, wspierana technologią

Natura kojarzy się nam z pięknem, spokojem i harmonią. To właśnie tymi wartościami kierowali się twórcy nowej na rynku podłogi winylowej. Zastosowana w niej ultranowoczesna technologia HD MINERAL CORE zapewnia ekstremalną trwałość, którą marka Arbiton gwarantuje nam nawet na 20 lat. Dobrana w idealnej proporcji innowacyjna mieszanka minerałów skalnych i polimerów opartych na cząsteczkach węgla zapewnia podłodze optymalne właściwości użytkowe.

Należy do nich wysoka odporność na ścieranie i siła łączących panele zamków, dzięki czemu podłoga doskonale posłuży nam nawet w tak intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach, jak przedpokój czy kuchnia. Świetnie sprawdzi się także we wnętrzach z ogrzewaniem podłogowym, które dzięki niej będzie efektywniejsze i pozwoli nam na spore oszczędności w domowym budżecie.

Podłoga winylowa odznacza się wszystkimi zaletami wielowarstwowych podłóg LVT, ale nie jest obarczona jej dokuczliwymi wadami. Mineralny rdzeń zapewnia podłodze winylowej wysoką stabilność termiczną, dzięki czemu możemy się na nią zdecydować nawet w silnie nasłonecznionych miejscach bez obawy o odkształcenie. Uciążliwe odgłosy podłogi – hałas kroków czy dźwięki uderzeniowe są zredukowane do minimum. System montażu paneli (2G lub 5G) jest bardzo prosty i zapewnia niezwykłą wytrzymałość zamków, które są dwa razy mocniejsze niż zamki tradycyjnych paneli LVT.

Piękna w wielu stylach

Kolekcje podłóg winylowych imitujących drewno – AMARON, LIBERAL i AROQ pozwolą nam stworzyć perfekcyjne wnętrze dopasowane do naszego gustu. Piękna podłoga o intensywnej barwie z widocznym rysunkiem słojów będzie nie tyle dopełnieniem, co podstawą wysmakowanej aranżacji w stylu inspirowanym naturą, np. eko czy skandynawskim. Drewno i jego imitacje szczególnie lubią zieleń – zarówno tę naturalną w postaci liściastych roślin, jak i meble czy dodatki w kolorze pistacji, seledynu lub szmaragdu. Trafnym pomysłem będzie też obecność drewna w innych elementach wystroju. Ten ponadczasowy surowiec sprawdzi się jak żadnen inny we wnętrzach nawiązujących do piękna przyrody i ekologicznego trybu życia.

Źródło: Homebook.pl

 
468 ad

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *