Maj 13, 2019

Post in Aktualności, Porady | 0 Komentarzy

Okna dachowe w zestawach, czyli sposób na jasne i słoneczne poddasze

Okna dachowe w zestawach, czyli sposób na jasne i słoneczne poddasze

Naturalne światło to jeden z najważniejszych komponentów każdej aranżacji. Potrafi wydobyć potencjał kolorów, wzorów, podkreślić materiały i dekoracje. Przede wszystkim jednak stwarza komfortowe miejsce do życia – jasne, słoneczne i pełne pozytywnej energii. By czerpać korzyści z doskonale oświetlonego poddasza, postawmy na instalację okien dachowych w zestawach. Kilka okien umieszczonych obok siebie pogłębi poczucie przestrzeni, zapewni nam panoramiczny widok, a także zadba o zdrowie i dobre samopoczucie nasze oraz pozostałych domowników.

Więcej naturalnego światła na poddaszu

Odpowiednio dobrane, a także prawidłowo rozmieszczone okna dachowe mają ogromny wpływ na bilans energetyczny budynku, doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym, a także na wentylację. Czym kierować się podczas wyboru wielkości i liczby okien dachowych? Należy wziąć pod uwagę fakt, że ich powierzchnia powinna stanowić około 10% powierzchni podłogi danego pomieszczenia. To minimum, które zapewni optymalne i komfortowe warunki świetlne we wnętrzu. Jeśli jednak chcemy cieszyć się większą ilością naturalnego światła na poddaszu, możemy zdecydować się na montaż kilku okien obok siebie. W takim przypadku przeszklenia mogą sięgać nawet 30-40% powierzchni podłogi.

Jaki zestaw wybrać?

Najczęściej stosowanym zestawem okiennym są duety – dwa okna zamontowane obok siebie w pionie lub poziomie. To rozwiązanie, które nadal prezentuje się klasycznie, a przy tym podwaja ilość światła wpadającego do wnętrza. To, jaki zestaw wybierzemy, zależne jest w dużej mierze od naszych upodobań estetycznych. Ilość okien możemy dostosować do indywidualnych potrzeb domowników oraz wymagań technicznych konkretnego wnętrza.

 

źródło: homebook.pl

468 ad

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *