Cze 24, 2019

Post in Aktualności, Porady, Sypialnia | 0 Komentarzy

Materac medyczny – jaki wybrać? Najważniejsze informacje i przegląd modeli

Materac medyczny – jaki wybrać? Najważniejsze informacje i przegląd modeli

Twoje łóżko – to tam zaczynasz i kończysz każdy dzień. Czy wiesz, że w ciągu całego swojego życia, spędzisz w nim około 25 lat, smacznie śpiąc? Nic więc dziwnego, że komfort oraz higiena snu mają tak duży wpływ na codzienne funkcjonowanie – każdy chciałby budzić się wypoczęty i pełen energii, bez bólu kręgosłupa i innych dolegliwości związanych z nieodpowiednią postawą ciała. Wygodny materac to niezbędny składnik zdrowego snu, który może pomóc Tobie i Twoim najbliższym wypoczywać w jak najbardziej komfortowych warunkach, a także złagodzić istniejące dolegliwości związanie z układem ruchu. Ból pleców spędza Ci sen z powiek? Odpowiedzią na ten problem może być materac ortopedyczny, który sprosta nawet najbardziej rygorystycznym wymaganiom użytkowym. Jaki materac medyczny wybrać? Podpowiadamy!

Materac medyczny – dla kogo?

Materace medyczne to przede wszystkim produkty przeznaczone dla osób, których kręgosłup wymaga dodatkowego wsparcia podczas snu. Wpływ na to mogą mieć zmiany zwyrodnieniowe, urazy spowodowane wypadkami, rekonwalescencja po operacjach, a także po prostu – problemy z dokuczliwym bólem pleców. To także sposób na profilaktykę wad rozwojowych układu ruchowego, a także wybór, który przeciwdziała powstawaniu odleżyn i wspomaga proces rehabilitacji w przypadku wad postawy. To nie tylko doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z dolegliwościami układu ruchu, ale również dla tych, którzy cenią sobie wygodę na co dzień.Zanim materac stanie się produktem medycznym, musi otrzymać odpowiedni certyfikat jakości, a także pozytywną opinię ośrodków rehabilitacyjnych. Materac medyczny, leczniczy, ortopedyczny, rehabilitacyjny, przeciwodleżynowy czy antyalergiczny – pod tymi nazwami kryją się produkty, które poddawane są specjalistycznym testom oraz medycznym badaniom, podczas których sprawdzane jest ich bezpieczeństwo dla zdrowia, a także pozytywnego wpływu na stan śpiącej na nim osoby. Wybierając taki produkt, możesz mieć pewność, że jest bezpieczny dla Ciebie i Twoich bliskich, a także w pozytywny sposób wpłynie na jakość snu, a co za tym idzie – codziennego funkcjonowania.

Materace medyczne – najważniejsze właściwości

Warto wybierać produkty wysokiej jakości – to inwestycja w zdrowie, które jest przecież najważniejsze. Marka SleepMed stworzyła 5 unikatowych materacy medycznych, które nie tylko wpływają pozytywnie na zdrowie użytkownika, ale również charakteryzują się wysokim komfortem snu i nieprzeciętną trwałością. Jakie są ich najważniejsze właściwości?

  • Idealne dopasowanie do użytkownika

Materace medyczne SleepMed łagodzą bóle pleców i karku, sprzyjają utrzymaniu prawidłowej pozycji kręgosłupa, a także mają właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne. Każdy z nich posiada 7 stref twardości, dzięki którym idealnie dopasowuje się do kształtu ciała śpiącej na nim osoby. Są to strefy: podparcia stóp, łydki, uda, bioder, lędźwi, strefa wysokiego komfortu oraz strefa podparcia głowy. Dodatkowo został w nich zastosowany system zmiany twardości, pozwalający na idealne dopasowanie materaca do indywidualnych potrzeb użytkownika. To gwarancja najwyższego komfort snu.

  • Oddychająca konstrukcja

W produkcji materacy wykorzystywana jest technologia Airforce, która dba o zdrowy i spokojny sen. Polega ona na odpowiednim nacinaniu pianki, w wyniku którego we wnętrzu materaca dochodzi do maksymalnego obiegu powietrza. Ciepło i wilgoć wytwarzane przez organizm podczas snu kierowane są do otwartych komór powstałych w wyniku nacięć, a zastępuje je świeże powietrze.

  • Właściwości antyalergiczne

Materiały z jakich wykonany jest każdy materac, a także jego konstrukcja nie pozwalają na rozwój szkodliwych mikroorganizmów i roztoczy. Co więcej, każdy model wyposażony jest w pokrowiec Merced, który wspomaga oddychające właściwości wkładu. Pokrowiec jest higieniczny i wyjątkowo miękki, nie zawiera w swoim składzie przędzy naturalnej, dzięki czemu jest bardziej odporny na bakterie i roztocza. Możesz go zdjąć i wyprać w temperaturze 60°C, kiedy tylko chcesz.

  • Wysoka trwałość i odporność na eksploatację

Mimo upływu czasu materac pozostaje higieniczny i bezwonny.

Jaki materac medyczny wybrać – piankowy czy hybrydowy?

SleepMed oferuje dwa typy materacy ortopedycznych – piankowe, wykonane z nowoczesnych pianek: wysokoelastycznych VPPHR oraz termoelastycznej VitaRest®, a także hybrydowe, będące połączeniem pianek oraz innowacyjnych sprężyn typu Multi. Każda ze sprężyn Multi zamknięta jest w osobnej materiałowej kieszonce, a od tradycyjnych sprężyn odróżnia je zagęszczenie, które jest gwarancją indywidualnej, niezakłóconej pracy. Dzięki temu liczba punktów podparcia w materacu zostaje podwojona, zapewniając jeszcze lepsze podparcie kręgosłupa.

Który materac najlepiej sprawdzi się w Twojej sypialni?

Materace medyczne piankowe:

  • Comfort

To najcieńszy materac marki SleepMed. Zapewnia anatomiczne dopasowanie do kształtu sylwetki śpiącej na nim osoby oraz optymalną funkcjonalność i higienę wkładu. Posiada najcieńsze warstwy pianki termoelastycznej VitaRest® (4 cm) oraz pianek VPPHR (7,5 cm i 7,5 cm) spośród pozostałych materacy piankowych z serii, co zapewnia użytkownikowi delikatne otulenie oraz komfortowy sen.

  • Premium

Warstwy pianek w tym materacu są grubsze – VitaRest® (6cm), VPPHR (8,5 cm i 7,5 cm), zapewniając odczuwalną równowagę pomiędzy odpowiednim wparciem każdego punktu ciała a swobodą zmiany pozycji w trakcie snu. Sam materac ma 23 cm grubości, gwarantuje zdrowy i spokojny sen.

  • Supreme

To luksusowy produkt wyposażony w najgrubszą piankę termoelastyczną VitaRest® (8 cm) oraz komfortowe pianki VPPHR (10,5 cm i 7,5 cm), co ma bezpośrednie przełożenie na wygodę codziennego użytkowania. Ten wysoki materac ma aż 27 cm grubości, amortyzuje ruchy, redukując wszelki nacisk na ciało. To wybór dla najbardziej wymagających użytkowników, który zapewni doskonałą regenerację organizmu.

Materace medyczne hybrydowe:

  • Hybrid Premium

Wkład ze sprężyną Multi otoczony jest przez cienkie warstwy pianki termoelastycznej VitaRest® (4cm) i pianek wysokoplastycznych VPPHR (2 cm i 3 cm). Podłoże ma łącznie 23 cm grubości, zapewnia optymalnie dopasowanie do kształtu ciała oraz swobodę ruchu, bez względu na to, w jakiej pozycji lubisz spać – podłoże idealnie przystosuje się do zmian położenia ciała.

  • Hybrid Supreme

W tym modelu sprężynę Multi otaczającą trzy pogrubione warstwy pianek – termoelastyczna VitaRest® (6cm) i dwie wysokoplastyczne pianki VPPHR 9 (3 cm i 4 cm). Materac ma 27 cm grubości i zapewnia idealne podparcie punktowe. Jest przy tym bardziej trwały i odporny na eksploatację, zapewnia poczucie optymalnego komfortu i wygody.

Materac twardy czy miękki?

Zmęczony wolisz zatonąć w miękkim łóżku czy najlepiej odpoczywasz na nieco twardszym posłaniu? Wśród materacy SleepMed z pewnością znajdziesz rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Został w nich zastosowany tzw. system zmiany twardości. Co to oznacza w praktyce? Że każdy materac dostosujesz do swoich indywidualnych preferencji, dzięki możliwości swobodnego przełożenia warstwy pianki VitaRest®, uzyskasz aż 4 konfiguracje. To jeden materac, ale aż 4 różne powierzchnie snu o zróżnicowanym poziomie twardości.

Takie rozwiązanie znacząco ułatwia dobór odpowiedniego materaca – nawet jeśli postanowisz kupić go przez internet. Co więcej, możesz również dobrać dedykowaną matę kokosową, która dodatkowo zwiększa twardość materaca. Taką matę umieścisz zarówno w przestrzeni między materacem i pokrowcem, jak i między piankami. Dzięki temu uzyskasz dokładnie taki stopień twardości, jaki jest dla Ciebie najbardziej komfortowy.

By upewnić się, ze wybrany materac będzie dopasowany do Twoich potrzeb, wykonaj tzw. test ręki. Jak to zrobić? Połóż się wygodnie na plecach i wsuń dłonie pod plecy w części lędźwiowej. Ręce powinny wsunąć się między ciało a materac z niewielkim oporem. Jeśli wsuwasz dłonie zbyt swobodnie lub masz z tym problem, materac jest – w pierwszym przypadku – zbyt twardy, a w drugim – zbyt miękki. Ta prosta metoda pozwoli Ci szybko zweryfikować wygodę materaca. Pamiętaj jednak, że w praktyce dopiero po około 2 tygodniach snu będziesz w stanie stwierdzić, czy materac jest idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Dlatego właśnie tak ważna jest możliwość indywidualnego dopasowania i swobodnych zmian twardości już w trakcie użytkowania materaca, którą zapewnia wybór materacy medycznych SleepMed.

Chcesz każdego dnia budzić się wypoczęty, bez bólu pleców i innych przykrych dolegliwości związanych z układem ruchu? Inwestycja w wysokiej jakości materac medyczny może okazać się kluczową decyzją, która raz na zawsze odmieni komfort Twojego snu. Wybierz jeden z 5 unikatowych materacy i już pierwszej nocy przekonaj się, że naprawdę warto!

źródło: homebook.pl

468 ad

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *