Maj 20, 2021

Post in Aktualności, Porady, Salon, Sypialnia | 0 Komentarzy

Kolor i detal, czyli małe akcenty o wielkiej mocy – czym kierować się podczas wyboru osprzętu elektrycznego do domu?

Kolor i detal, czyli małe akcenty o wielkiej mocy – czym kierować się podczas wyboru osprzętu elektrycznego do domu?

Nasze wnętrza wypełniają przedmioty, całe mnóstwo niewielkich elementów, które razem budują efektowną aranżację. Przestrzeń może być bardziej lub mniej zorganizowana, spójna, przemyślana – najważniejsze jednak jest to, by pasowała do charakteru zamieszkujących ją domowników. Kolor odgrywa ogromną rolę w naszym codziennym życiu, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Podświadomie otaczamy się odcieniami, w których towarzystwie czujemy się dobrze Jednym z elementów zawsze obecnych w domach i mieszkaniach jest osprzęt elektryczny – kto jednak powiedział, że musimy decydować się na klasyczne białe gniazdka i włączniki? Zainwestujmy w kolor i codziennie patrzmy na to, jak te niewielkie detale wzbogacają nasze wnętrza!

 

Osprzęt elektryczny w domu – kolor i funkcja

Kolorowy detal może mieć niebagatelny wpływ na całość aranżacji. Wybierając barwy, powinniśmy kierować się również stylem wnętrza. O ile eklektyczne projekty, w których dominuje kolorowy misz-masz zadowoli niemal każde rozwiązanie, o tyle skonkretyzowane style są pod tym względem bardziej wymagające. Spójrzmy na zieleń – prosty ściemniacz obrotowy w kolorze soczystej, głębokiej zieleni doda urody przestrzeni retro, w której królują rośliny doniczkowe. Kolor zielony znany jest ze swoich właściwości uspokajających i odprężających, wzmaga poczucie harmonii i bezpieczeństwa, a równocześnie zbliża nas do natury, zmniejsza poziom stresu i sprzyja odpoczynkowi.

Jeśli na jego miejscu pojawi się element w odcieniu bladego różu, wnętrze nabierze subtelnego, kobiecego uroku. Kolor ten kojarzy się z niewinnością, uczciwością i wrażliwością – może być jednak postrzegany jako dziecinny. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że w towarzystwie retro dodatków prezentuje się nadzwyczaj wspaniale. By dojrzeć magię koloru, wystarczy zamienić nasycone barwy na stonowaną szarość, która wtapia się w tło inspirowanej betonem ściany, stając się neutralnym elementem wnętrza – to, jaki efekt osiągniemy, zależy wyłącznie od naszego gustu. Pamiętajmy jednak, że ciemne kolory takie jak grafitowe szarości czy czerń działają na nas przygnębiająco – dla równowagi warto więc zadbać o kolorowe dodatki, które ożywią przestrzeń.

Źródło: Homebook.pl
 

468 ad

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *