Gru 28, 2018

Post in Aktualności, Kuchnia, Pokój Dziecka, Porady, Salon, Sypialnia, Łazienka | 0 Komentarzy

Jakie gniazdka elektryczne są trendy? Zobacz najciekawsze propozycje!

Jakie gniazdka elektryczne są trendy? Zobacz najciekawsze propozycje!
W każdym domu znajdziemy mnóstwo elementów osprzętu elektrycznego – zaczynając od klasycznych wyłączników czy sterowników żaluzji, a kończąc na gniazdkach. Część z nich dyskretnie wtapia się w otoczenie, nie zwracając na siebie uwagi, ale większość to kluczowe komponenty wystroju; dopełniają charakter wnętrza – czasem nawet same go kształtują – i przede wszystkim odpowiadają za funkcjonalność mieszkania.

Czasy, w których gniazdka elektryczne traktowane były po macoszemu, już dawno minęły. Pula możliwości poszerzyła się nie tylko o atrakcyjne wykończenia kolorystyczne, lecz także innowacyjne funkcje, które ułatwiają codzienność. W co warto zainwestować i czego oczekiwać od tego niepozornego detalu? Jak zamienić biurko w ergonomiczną strefę pracy i co będzie pasowało do nowoczesnego salonu? Odpowiedzi poszukamy wspólnie z ekspertami ze sklepu DobreGniazdka.pl, który jest autoryzowanym dystrybutorem asortymentu włoskiej firmy ASA Plastici.

Z blatem za pan brat, czyli krótko o zaletach gniazdek blatowych

Odpowiednie ulokowanie gniazdek elektrycznych ogranicza konieczność użycia kabli oraz przedłużaczy, a tym samym wpływa na wygląd przestrzeni, którą oczyszczamy ze zbędnych przewodów. Gwarantuje to też komfort eksploatacji, nieobarczony poszukiwaniem źródła prądu, co w miejscu takim jak kuchenna wyspa, biurko czy stół konferencyjny ma niebagatelne znaczenie. To przy blacie tych mebli rozprawiamy się z pianą z białek, ładujemy telefon czy korzystamy z laptopa podczas zawodowej prezentacji. Jak więc optymalnie wykorzystać przestrzeń? Ciekawym sposobem na podniesie funkcjonalności aranżacji, przy zachowaniu estetyki wystroju, jest montaż gniazdek blatowych.

To dyskretne modele, które zapewniają swobodę działania wszędzie tam, gdzie korzystamy z meblowego blatu – w kuchni, domowym biurze, salonie czy nawet sypialni. Dzięki temu możemy mieć w „zasięgu ręki” używany sprzęt AGD, tablet czy urządzenia wymagające stałego zasilania podczas pracy. Wystarczy „podpiąć się do prądu”, by wspólnie z internetowym mentorem przygotować skomplikowaną marynatę do mięsa albo stać się wirtualnym uczestnikiem ważnej konferencji na Youtubie, gotując jednocześnie wyborne kaszotto. Taka elektryczna ergonomia usprawnia wiele czynności, będąc jednocześnie spójnym elementem przestrzeni. Wszystko dlatego, że rozwiązania skonstruowane są tak, że budowa pokrywy pozwala ukryć nieużywane w danym momencie gniazda.

Blat to strefa robocza, przy której wiele się dzieje, dlatego jeśli decydujemy się na gniazdko montowane na jego powierzchni, należy wziąć pod uwagę rozwiązania odporne na zalanie. Eksperci ze sklepu DobreGniazdka.pl radzą, by sięgnąć po produkty VERSAHIT, które są jedynymi dostępnymi na rynku produktami z certyfikatami szczelności IP54. Ten parametr określa bardzo wysoką ochronę przez bryzgami wody i pyłem, co pozwoli na bezpieczne eksperymenty w kuchni oraz ochroni przed zagrożeniem, gdy rozlejemy poranną kawę. Modele są dodatkowo łatwe w instalacji oraz wymagają płytkiego montażu o głębokości 4 cm, co nie koliduje z szufladami umieszczonymi pod blatem.

Gniazdka indywidualnie skonfigurowane

Jeszcze do niedawna rynek osprzętu elektrycznego nie miał wiele do zaoferowania fanom indywidualnego podejścia do urządzania. Ściany zazwyczaj szpeciły tradycyjne, pojedyncze gniazdka, którym daleko było do miana designerskich. Obecnie jednak te ważne detale możemy poddawać pełnej modyfikacji i dostosowywać do potrzeb domowników. Poszczególne modele – jak chociażby VERSAHIT – występują w różnych konfiguracjach, począwszy od wariantu z napięciem 230V, podwójnym gniazdkiem 230V, wersją na kabel USB, a skończywszy na propozycji pozwalającej na korzystanie zarówno z portu USB, jak i wtyczki. Personalizację umożliwia również produkt VERSATURN, czyli gniazdo z modułami, które oprócz gotowych alternatyw, występuje w wersji do samodzielnego komponowania. W sklepie DobreGniazdka.pl możemy skorzystać z fachowego doradztwa, a większość modeli ASA Plastici dostępnych jest od razu, co sprawi, że urządzanie mieszkania przebiegnie szybko i bez problemów wynikających z nieprawidłowego doboru asortymentu.

Czytaj dalej

Źródło: homebook.pl

468 ad

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *