Maj 6, 2019

Post in Aktualności, Porady | 0 Komentarzy

Jak wybrać oświetlenie dopasowane do Twoich potrzeb?

Jak wybrać oświetlenie dopasowane do Twoich potrzeb?

Wpływa na komfort i samopoczucie, kreuje atmosferę we wnętrzu i stanowi ważny element jego wystroju. Rola oświetlenia, bo o nim mowa, jest nie do przecenienia, dlatego warto jak najlepiej dobrać je do specyfiki pomieszczenia i oczekiwań jego użytkowników. Żadne oświetlenie nie będzie jednak tak idealnie dopasowane do Twoich potrzeb jak to, które stworzysz sam! Taką możliwość otwiera przed nami lampa CREATION, która świetnie wpisuje się w trend aranżowania zindywidualizowanych wnętrz tworzących prywatny mikrokosmos domowników. Lampa jest pierwszym w pełni autorskim projektem Katarzyny Kurleto zaprojektowanym dla Maxfliz. Poznaj jej wszystkie zalety i dowiedz się, jak skonfigurować lampę, by uzyskać w swoim wnętrzu zamierzony efekt.

Optymalny kolor, natężenie i źródło światła

Choć aranżując wnętrza, lubimy kierować się obowiązującymi trendami, chcemy też, by wyglądały dokładnie tak, jak sobie wymarzymy. To założenie na pewno mamy szansę spełnić w kwestii oświetlenia, wybierając lampę, którą możemy zainstalować w wybranym przez siebie ustawieniu. Lampa CREATION jest odpowiedzią na te współczesne potrzeby, bo powstała dzięki inspiracji projektantki podróżami i rozmowami z przedstawicielami różnych kultur. Lampa stanowi hołd dla wolności i kreatywności w tworzeniu przestrzeni, jednak pewne rzeczy pozostają niezmienne. To m.in. optymalna dla naszego organizmu ciepła barwa światła, zbliżona do światła dziennego, która powinna mieścić się w zakresie 2700-3300 K. Światło lampy CREATION ma temperaturę 3000 K. Trzy ledowe źródła światła o mocy 12 W każde emitują 2200 lumenów. W lampie zastosowano też sprawdzone podzespoły, dzięki czemu może nam efektywnie służyć nawet przez dwadzieścia lat.

Podłużne listwy lampy CREATION kierują światło raczej punktowo. Jeśli jednak zamocujesz linki prowadzące do jednej listwy na różnych wysokościach, ustawisz je pod kątem, dzięki czemu możesz bardziej rozproszyć światło na zewnątrz i łagodnie oświetlić większą część pomieszczenia. Na jakiej wysokości zawiesić lampę? W wolnej przestrzeni lampa nie powinna wisieć niżej niż na wysokości 2 metrów, by nie utrudniać poruszania się. Im wyżej zawieszona lampa, tym większą powierzchnię będzie oświetlać. Im niżej – tym wnętrze wygląda przytulniej. Jeśli chcesz powiesić lampę nad stołem, pamiętaj o zachowaniu minimum 60 cm odstępu od blatu. Dzięki temu stół będzie równomiernie oświetlony, a światło nie będzie nikogo razić.

 

źródło: homebook.pl

468 ad

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *