czerwiec 10, 2021

Post in Aktualności, Kuchnia, Porady | 0 Komentarzy

Jak pozbyć się zapachu z lodówki? 5 domowych sposobów na zapach w lodówce

Jak pozbyć się zapachu z lodówki? 5 domowych sposobów na zapach w lodówce
Jak pozbyć się zapachu z lodówki, który nawet pomimo dokładnego mycia wciąż jest wyczuwalny? Wcale nie musisz kupować drogich pochłaniaczy lub preparatów chemicznych, które nie zawsze działają tak, jak obiecuje producent. Istnieją sprawdzone domowe sposoby na zapach w lodówce, które szybko zneutralizują nieprzyjemną woń.

1. Żwirek dla kota, czyli sposób na nieprzyjemny zapach z lodówki

Silikonowy żwirek dla kota jest idealnym pochłaniaczem zapachu do lodówki. Dlaczego? Głównie z powodu swoich wysokich właściwości absorbujących. Charakterystyczne ziarenka o porowatej strukturze wykonane są z krzemianu sodu, który w takiej postaci bardzo dobrze chłonie zarówno wilgoć, jak i nieprzyjemne (nawet bardzo intensywne) zapachy. Jeśli więc w Twoim domu znajduje się worek silikonowego żwirku dla kota, wsyp kilka łyżeczek do miseczki i umieść domowej roboty pochłaniacz w lodówce, najlepiej w łatwo dostępnym miejscu, np. na drzwiach lub na górnej półce.

2. Mielona kawa – idealny pochłaniacz zapachu do lodówki

Jak usunąć zapach z lodówki bez konieczności zakupu drogeryjnych pochłaniaczy? Wystarczy, że umieścisz w lodówce małą miseczkę ze świeżo zmieloną kawą, która ma właściwości maskujące przykre zapachy. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest jego naturalność i ekologiczność, a więc nie musisz się obawiać o szkodliwy wpływ aromatu na produkty spożywcze. Pamiętaj jednak o regularnej wymianie zawartości naczynia (najlepiej co drugi dzień), ponieważ kawa szybko wietrzeje i traci swoje właściwości.

3. Jabłko i goździki, czyli jak usunąć zapach z lodówki?

Niewiele osób wie, że jabłko w połączeniu z goździkami może być bardzo dobrym sposobem, aby szybko uporać się z problemem nieprzyjemnego zapachu w lodówce. I choć takie rozwiązanie może brzmieć nieco dziwnie, w rzeczywistości ma wielu zwolenników, którzy doceniają jego wysoką skuteczność. A jak wykonać owocowy odświeżacz? Wystarczy, że przekroisz jabłko na pół, powbijasz kilka goździków i umieścisz na górnej lub dolnej półce. Pamiętaj jednak, że taki pochłaniacz zapachu do lodówki ma ograniczoną żywotność, więc musisz go wyciągnąć, zanim się popsuje.

4. Co pochłania zapachy w lodówce? Cytryna!

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się zapachu z lodówki, koniecznie wypróbuj cytrynę. Ten kwaśny i zdrowy owoc ma wiele zaskakujących właściwości, m.in.:

  • pochłania nieprzyjemne zapachy, dzięki czemu jest naturalnym odświeżaczem powietrza,
  • ma działanie antybakteryjne i odkażające, więc sprawdzi się przy czyszczeniu drewnianych desek do krojenia,
  • usuwa przebarwienia po kawie lub herbacie,
  • doskonale radzi sobie z osadami z mydła i kamienia, dlatego warto używać jej do czyszczenia kranów w łazience,
  • w połączeniu z oliwą z oliwek pozwala stworzyć naturalny preparat do pielęgnacji drewna.

Aby stworzyć naturalny i ekologiczny pochłaniacz zapachu do lodówki o orzeźwiającym aromacie, wystarczy przekroić cytrynę na pół i umieścić ją w łatwo dostępnym miejscu, np. na dolnej półce.

5. Laski cynamonu pomogą usunąć zapach z lodówki

Co jeszcze pochłania zapachy w lodówce? Cynamon! Ma nie tylko właściwości wirusobójcze, przeciwpleśniowe oraz antybakteryjne, ale również wyróżnia się wysokimi parametrami maskującymi przykre aromaty. Przełamana na pół laska cynamonu może być więc bardzo fajnym sposobem na pozbycie się brzydkiego i ostrego zapachu z lodówki.

Lodówka jest miejscem, gdzie bardzo szybko dochodzi do kumulacji nieprzyjemnych zapachów. Zepsute jedzenie, intensywny aromat kiełbasy albo mieszanka wielu różnych potraw sprawiają, że czasem nawet po zamknięciu drzwiczek wciąż czuć charakterystyczny odór unoszący się po całej kuchni. Jeśli więc zastanawiasz się, jak pozbyć się zapachu z lodówki bez konieczności sięgania po chemię, rozważ zastosowanie naturalnych i sprawdzonych sposobów, które pomogą zachować świeżość na dłużej.

 

źródło: homebook.pl

468 ad

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *