Lis 18, 2019

Post in Aktualności, Porady, Salon | 0 Komentarzy

Gniazdka elektryczne i włączniki światła – jak szybko i łatwo wybrać osprzęt elektryczny?

Gniazdka elektryczne i włączniki światła – jak szybko i łatwo wybrać osprzęt elektryczny?
Zmieniając aranżację w salonie, kuchni czy pokoju dziecięcym często zapominamy o drobnych detalach, które nierzadko kształtują charakter całego wnętrza. Patrzymy na modny kolor ściany, wygodną sofę ze starannie dobranymi poduszkami lub kafle z designerskim dekorem i dopiero wtedy zauważamy te drobne elementy na ścianach – łączniki światła i gniazdka.

Osprzęt elektroinstalacyjny – ważny detal w aranżacji wnętrz

Wbrew pozorom łączniki i gniazda elektryczne to najczęściej używane elementy w naszych domach. Kilkanaście razy dziennie włączamy i wyłączamy światło, podpinamy ładowarki do smartfonów, tabletów, szczoteczek itp. Dawniej te detale były pomijane w aranżacji wnętrz, głównie dlatego, że oferta producentów osprzętu nie dawała zbyt wielu możliwości, a same gniazda były ukryte gdzieś za kanapą lub szafką, gdyż nie było potrzeby ciągłego podpinania do nich mobilnych przedmiotów.

W dzisiejszych, profesjonalnych aranżacjach ramki łączników i gniazdek dobierane są tak samo starannie, jak pozostałe detale będące wykończeniem wnętrz. Mogą dodawać charakteru podkreślając styl lub być tylko subtelnym punktem, który nie wyróżnia się na tle pozostałych przedmiotów. Faktem jest, że dziś nie przechodzimy już obojętnie obok tych produktów, ponieważ ogromna różnorodność materiałów używanych do produkcji ramek czyni z nich prawdziwe obiekty designerskie.

Jak wybrać odpowiednie włączniki światła i gniazdka elektryczne?

Nie zawsze podczas zmiany wystroju czy drobnych remontów chcemy lub możemy korzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zadbają o dopasowanie każdego potrzebnego produktu. W takiej sytuacji pomocne są konfiguratory osprzętu, które pozwalają nie tylko na dobór właściwego stylu ramek, ale dbają też o odpowiednią funkcjonalność, jakiej oczekujemy od tych codziennie używanych produktów. Pierwszym takim narzędziem na rynku był konfigurator marki Berker, natomiast od niedawna dostępny jest również konfigurator z najnowszym osprzętem firmy Hager luminą passion, luminą intense oraz luminą soul.

Konfigurator Hager pozwala precyzyjnie dobrać osprzęt elektroinstalacyjny, nawet jeśli nie znamy oferty producenta i nie do końca orientujemy się jaki mechanizm potrzebny jest do danego łącznika i gniazdka. Same ramki możemy filtrować pod względem koloru lub materiału użytego do ich produkcji.

Tu wybór nie jest prosty, ponieważ seria lumina passion to bogata oferta naturalnych materiałów, takich jak drewno, szkło czy aluminium w kolorze czarnym, srebrnym lub mosiężnym. Każda z ramek to prawdziwa indywidualność, która wyróżnia się niebanalną fakturą. Dodatkowo ramki posiadają wewnętrzne pierścienie, których kolor można zmienić, dopasowując go do zastosowanych klawiszy lub innych elementów centralnych.

Sam wybór osprzętu nie wymaga od użytkownika znajomości numerów referencyjnych ani wiedzy na temat „wnętrza” łączników i gniazd. Wystarczy określić krotność ramek oraz nałożyć na nie np. pojedynczy lub podwójny klawisz, gniazdo zasilające czy gniazdo ładowania usb. Program automatycznie dobierze mechanizm, który potrzebny jest do danego rozwiązania, a listę potrzebnych elementów znajdziemy w podsumowaniu projektu. Gotowe zestawienie możemy wysłać do zaprzyjaźnionej hurtowni lub wydrukować je i zabrać ze sobą do sklepu.

Konfigurator sprawdzi się też w rękach bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy doskonale znają się na osprzęcie elektroinstalacyjnym. Bez wyszukiwania numerów referencyjnych mogą przygotować szybkie zamówienie dla swoich klientów lub zwizualizować potrzebne im produkty.

Wymienne ramki = osprzęt idealnie dopasowany do stylu wnętrza

Kreując wyszukane wnętrza swoich domów czy miejsc pracy, pamiętajmy, że to te najmniejsze detale są kropką nad „i” każdej udanej aranżacji. Bawmy się kolorami i materiałami użytymi do produkcji osprzętu elektroinstalacyjnego tym bardziej, że ramki wszystkich trzech serii lumina bazują na tym samym mechanizmie. Oznacza to, że jeśli chcemy wymienić szklaną ramkę na drewnianą, nie musimy wymieniać mechanizmu i np. klawisza, ponieważ wszystko do siebie pasuje. Nie zapominajmy też o najważniejszej cesze osprzętu elektroinstalacyjnego, czyli o funkcjonalności.

Pamiętaj, że nie musisz być instalatorem czy projektantem by odpowiednio dobrać potrzebne gniazda i łączniki. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i włączyć konfigurator Hager.

źródło: homebook.pl

 

468 ad

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *